Idealny świąteczny prezent w IT

umieszczono: 15.12.2021

Polska branża IT kwitnie, a tymczasem w szkołach brakuje komputerów. Święta to najlepszy moment, żeby dzielić się dobrobytem i wspierać dostęp do edukacji.

160 tysięcy uczniów z obszarów wiejskich nie ma dostępu do komputera, w co trzecim domu dzieci muszą dzielić się sprzętem z rodzeństwem, co przy nauce zdalnej bywa niemożliwe. Pandemia wykluczyła wielu młodych Polaków z dostępu do edukacji. Tymczasem branża IT kwitnie. Cyfrowa rewolucja napędzona przez pandemię zapewniła jej dobrobyt. Święta to idealny moment, żeby się tym podzielić.

W tym roku zdecydowaliśmy się podwoić budżet przeznaczony na prezenty dla klientów i kontraktorów, i przeznaczyć go na zakup komputerów dla uczniów. 6 nowoczesnych laptopów trafi do uzdolnionych matematycznie dzieci ze szkół w Babkach Oleckich i Judzikach w powiecie oleckim na Warmii i Mazurach – jednym z najbiedniejszych obszarów w Polsce. To rodzinne strony założycieli Awareson Anny Szczepowskiej i Mariusza Bąka.

Sprzęt wybraliśmy w porozumieniu z dyrektorami szkół i to oni zdecydowali do kogo trafią. Przy okazji firmowych Mikołajek osobiście zapakowaliśmy prezenty, chcieliśmy je tez osobiście zawieźć, ale choroby pokrzyżowały nam plany i musieliśmy prosić o pomoc Świętego Mikołaja ?

W ubiegłym roku szkolnym tylko 6% szkół wiejskich zrealizowało podstawę programową. Jednym z głównych powodów był brak komputerów. W tym samym czasie w branży IT zarobki wzrosły o ok. 30%. Wysokie place polskich specjalistów wynikają z jakości ich pracy. Wielu z nich zaczyna pisać kod jeszcze przed ukończeniem 10 roku życia. Bez dostępu do komputera to jednak niemożliwe. Dlatego chcemy długofalowo wspierać edukację w tym regionie.

Dane o nauce zdalnej pochodzą z raportu Centrum Analiz Ekonomicznych.


Warning: Attempt to read property "term_id" on array in /home/klient.dhosting.pl/awrsnadmin/awareson.com/public_html/wp-content/themes/awareson/single.php on line 43