Wojciech Szczęsny chce się przebranżowić? Podobnie jak ¼ Polaków…

umieszczono: 17.11.2022

wojciech szczęsny

– Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, żebym w 2026 roku był w stanie z tym samym ogniem, który dzisiaj czuję, grać w piłkę, a to oznacza, że nie będę grał w piłkę – oznajmił w rozmowie z TVP Sport. Jako alternatywę… uczy się programowania.

Wg badań producenta oprogramowania do gier Evolution przebranżowienie bierze pod uwagę już co czwarty Polak. Poza atrakcyjnymi zarobkami ponad połowa specjalistów z tej branży liczy na możliwość nieustannego rozwoju i udział w ciekawych projektach.

Trudno się dziwić, że IT przyciąga. Specjaliści dostają po średnio 3 oferty pracy, średnia płaca od 2 lat rośnie w branży o 20-30% rocznie. Ale… o ile doświadczeni specjaliści przebierają w ofertach (sprawdź nasze oferty pracy IT i SAP), to o pierwszą pracę jest coraz trudniej. Ogłoszenia kierowane do juniorów stanowią w. No Fluf Jobs tylko ok. 7% wszystkich ofert pracy, a wymagania są wyższe niż kilka lat temu. Średnio na jedno ogłoszenia juniorskie aplikuje kilkadziesiąt osób, ale są i takie gdzie o rolę walczy kilkaset osób (np. z obszaru UX/UI).

O ile Wojciech Szczęsny nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy (gdyby jej szukał zamiast inwestować w swój biznes technologiczny w co wątpię) to większość przebranżawiających się może mieć trudniej.

 

CHCESZ SIĘ ROZWIJAĆ ZAWODOWO W OBSZARZE IT LUB SAP? SPRAWDŹ NASZE OFERTY.


Warning: Attempt to read property "term_id" on array in /home/klient.dhosting.pl/awrsnadmin/awareson.com/public_html/wp-content/themes/awareson/single.php on line 43