Body leasing – czym jest i czy jest to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Body leasing to, obok outsourcingu, kolejny sposób na zatrudnienie wykwalifikowanego specjalisty bez konieczności przeprowadzenia drogiego i czasochłonnego procesu rekrutacji pracowników do swojej firmy. Body leasing jest pokrewną usługą outsourcingu, gdyż w jednym i drugim przypadku dochodzi do świadczenia usług przez zewnętrznego pracownika w danym zakresie, jednak różnica jest zasadnicza. W ramach body leasingu dochodzi do dosłownego wypożyczenia pracownika, a umowa jest zawierana na czas określony – może trwać zarówno kilka dni, jak i kilka miesięcy. W przypadku umowy outsourcingu mówimy o wykupieniu kompletnej usługi, np. napisanie pojedynczej aplikacji lub całego oprogramowania.

Zalety body leasingu

Jeżeli potrzebujesz specjalisty IT, np. do zapewnienia stałego bezpieczeństwa cyfrowego Twojemu przedsiębiorstwu, ale Twoja firma nie jest ściśle związana z branżą IT, wówczas pozyskanie pracownika może rodzić problemy. Wynika to z faktu, iż z uwagi na fakt, że nie specjalizujesz się w rekrutacjach z zakresu IT, to nie wiesz dokładnie, jakie kompetencje twarde powinien posiadać pracownik. Twoi rekruterzy również mogą tego nie wiedzieć. W związku z tym będzie po prostu trudno zweryfikować, który kandydat na dane stanowisko będzie posiadał odpowiednie kompetencje.

W takiej sytuacji warto skorzystać z rozwiązania jakim jest zawarcie umowy na body leasing. Niewątpliwą zaletą body leasingu jest możliwość posiadania we współpracy doświadczonego specjalisty IT, bez konieczności przeprowadzania procesu rekrutacyjnego oraz tworzenia dla niego stanowiska pracy, a co za tym idzie, ponoszenia związanych z nim kosztów i obowiązku dopełnienia formalności. Podmiot pośredniczący w body leasingu przejdzie przez całą procedurę za Ciebie, aby finalnie dostarczyć Ci wartościowego pracownika posiadającego wachlarz kompetencji najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Wybranie do współpracy specjalistycznej firmy świadczącej usługę body leasingu niesie ze sobą stały dostęp do profesjonalnej obsługi oraz gwarancję korzystania z rozwiązań najnowszych technologii.

Współpraca z zewnętrzną firmą zapewniającą obsługę informatyczną ma wiele zalet. Oprócz redukcji kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa można wyróżnić jeszcze następujące korzyści:

  • uwolnienie zasobów informatycznych – zlecenie zewnętrznej firmie zarządzania zadaniami związanych z obsługą działań w ramach szeroko rozumianego IT pozwala przedsiębiorstwu na zajęcie się innymi, ważnymi tematami, pozwalającymi na rozwój w innych, kluczowych dla firmy obszarach,
  • zwiększenie wydajności firmy – dzięki pozbyciu się trudnych i kosztownych do samodzielnego realizowania zadań, można skupić się na szybszym i efektywniejszym pomnażaniu zysków,
  • dostęp do najnowszych technologii oraz rozwiązań informatycznych,
  • zwiększenie bezpieczeństwa IT — dzięki przekazaniu pieczy nad infrastrukturą informatyczną specjalistom, staje się możliwe szybsze wykrycie wszelkich nieprawidłowości wokół dotyczących bezpieczeństwa,
  • brak konieczności utrzymywania własnego działu informatycznego,
  • zredukowanie obowiązków kadrowych,
  • uniknięcie kosztownego procesu rekrutacyjnego,
  • dostęp do doświadczonych pracowników, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie,
  • minimalizacja ryzyka związanego z opóźnieniem oddania projektów — zewnętrzna firma oddelegowuje doświadczonych specjalistów, którzy mają za zadanie zająć się określonymi zadaniami w zakresie szeroko rozumianej obsługi IT.

Body leasing dla firm od Awerson

Jako firma Awerson oferujemy wynajęcie doświadczonych specjalistów o doskonałej reputacji i wysokich zdolnościach adaptacyjnych. Naszym zadaniem jest znalezienie dla Ciebie pracowników na wskazany przez Ciebie czas, we wspólnie zdefiniowanych obszarach technologicznych i projektowych. W ten sposób zyskasz dostęp do wiedzy i narzędzi, których potrzebujesz tu i teraz.

Zakontraktowaliśmy już ponad 1000 specjalistów, więc śmiało możemy powiedzieć, że w tej dziedzinie jesteśmy już ekspertami. Nasi Kandydaci współpracują z nami na czas określony – to my negocjujemy z nimi warunki umowy, które zagwarantują Ci udaną współpracę, a Ty możesz skoncentrować się na optymalizacji kosztów i elastyczności współpracy.

Współpracując z nami nie angażujesz swojego zespołu w proces rekrutacji – wszystkim zajmujemy się my, a do Ciebie należy tylko weryfikacja i akceptacja zgłoszonej liczby przepracowanych godzin przez naszego specjalistę.