Team leasing – czym jest i czy jest to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Team leasing IT (zwany także IT leasingteam czy IT leasing team) to świetny sposób na zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów bez konieczności przeprowadzenia drogiego i czasochłonnego procesu rekrutacji pracowników do swojej firmy. Team leasing jest pokrewną usługą body leasingu, z tym, że w pierwszym przypadku dochodzi do wynajęcia pojedynczego pracownika, a w drugiej – całego zespołu.

Zalety team leasingu

W przypadku team leasingu, możemy przedstawić analogiczną sytuację do body leasingu:

Jeżeli potrzebujesz specjalistów IT, np. do zapewnienia stałego bezpieczeństwa cyfrowego Twojemu przedsiębiorstwu, ale Twoja działalność nie jest ściśle związana z branżą IT, wówczas pozyskanie pracownika może być problematyczne. Wynika to z faktu, iż nie wiesz dokładnie, jakie kompetencje twarde powinien posiadać pracownik, Twoi rekruterzy również mogą tego nie wiedzieć. W związku z tym będzie po prostu trudno zweryfikować, który kandydat na to stanowisko będzie kompetencje, na których zależy Twojej firmie.

W takiej sytuacji zwyczajowo korzysta się z body leasingu wynajmując specjalistę, który realizuje dane zadanie. Jednak jeśli Twoje przedsięwzięcie ma większą skalę lub po prostu chcesz zrealizować je w krótszym czasie, warto rozważyć skorzystanie z usługi team leasingu czyli zatrudnienie całego zespołu specjalistów IT zamiast pojedynczego pracownika.

Współpraca z zewnętrzną firmą zapewniającą usługę team leasingu ma wiele zalet. Oprócz redukcji kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa można wyróżnić jeszcze następujące korzyści:

 • uwolnienie zasobów informatycznych – zlecenie zewnętrznej firmie zarządzania zadaniami związanych z obsługą infrastruktury IT pozwala przedsiębiorstwu na zajęcie się innymi, ważnymi tematami, pozwalającymi na rozwój w kluczowych dziedzinach,
 • zwiększenie wydajności firmy – dzięki pozbyciu się trudnych i kosztownych do samodzielnego realizowania zadań, można skupić się na szybszym i efektywniejszym pomnażaniu zysków,
 • dostęp do najnowszych technologii oraz rozwiązań informatycznych,
 • zwiększenie bezpieczeństwa IT — dzięki przekazaniu pieczy nad infrastrukturą informatyczną specjalistom, staje się możliwe szybsze wykrycie wszelkich nieprawidłowości dotyczących bezpieczeństwa,
 • brak konieczności utrzymywania własnego działu informatycznego,
 • zredukowanie obowiązków kadrowych i HR,
 • uniknięcie kosztownego procesu rekrutacyjnego,
 • dostęp do doświadczonych pracowników, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie,
 • realizacja zadań o różnym stopniu złożoności w krótszym czasie dzięki zespołowi specjalistów,
 • możliwość skupienia się na innych procesach biznesowych, dzięki oddelegowania zadań informatycznych zewnętrznym specjalistom,
 • minimalizacja ryzyka związanego z opóźnieniem realizacji projektów — zewnętrzna firma oddelegowuje doświadczonych specjalistów, którzy mają za zadanie zrealizować określone zadania w zakresie obsługi IT (m.in. programowanie, bezpieczeństwo, dane, systemy ERP, w tym SAP i in.).

Team leasing dla firm od Awerson

Jako firma Awerson dysponujemy doświadczonym konsultantami IT/SAP o doskonałej reputacji i wysokich zdolnościach adaptacyjnych. Naszym zadaniem jest znalezienie dla Ciebie pracowników na wskazany przez Ciebie czas, we wspólnie zdefiniowanych obszarach technologicznych i projektowych. W ten sposób zyskasz dostęp do wiedzy i narzędzi, których potrzebujesz tu i teraz.

Zakontraktowaliśmy już ponad 1000 specjalistów, więc śmiało możemy powiedzieć, że w tej dziedzinie jesteśmy już ekspertami. Nasi Kandydaci współpracują z nami na czas określony – to my negocjujemy z nimi warunki umowy, które zagwarantują Ci udaną współpracę, a Ty możesz skoncentrować się na optymalizacji kosztów i elastyczności współpracy.

Współpracując z nami nie angażujesz swojego zespołu w proces rekrutacji – wszystkim zajmujemy się my, a do Ciebie należy tylko weryfikacja i akceptacja zgłoszonej liczby przepracowanych godzin przez naszego specjalistę.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu – na wszystkie pytania chętnie odpowiemy!