Ile jest wart specjalista IT od mobile?

umieszczono: 23.03.2022

Specjaliści IT nigdy nie byli tak rozchwytywani. Szczególnie brakuje deweloperów specjalizujących się w aplikacjach mobilnych i ekspertów UX.  Rekrutacja jest ekspresowa, stawki zawrotne. Jak zdobyć i utrzymać takich pracowników?

Polska automatyzuje się kilkakrotnie szybciej niż kraje Europy Zachodniej i jest jednym z nielicznych krajów w Europie, który już powrócił do kondycji sprzed pandemii. Polskie start-upy technologiczne i software house’y rosną po kilkaset procent rocznie. Wielki głód lokalnego rynku pracy jest jednak niczym wobec popytu z zagranicy – problemy ze znalezieniem pracowników IT ma w Unii Europejskiej 70% firm.  Cała branża IT potrzebuje specjalistów, ale nawet tu szczególnie wyróżniają się obszary takie jak mobile, BIG data, transfery do chmury czy transformacja SAP ERP do S/4HANA. Polska szczyci się jednymi z najlepszych deweloperów na świecie i na szczęście jest ich u nas sporo – mobile jest jednak obszarem, w którym wciąż specjalizuje się stosunkowo niewielu programistów. Rynek odczuwa ogromny niedobór osób biegłych takich językach jak Swift, Kotlin czy Xamarin. Eksperci od React Native przebierają w ofertach nowych wyzwań zawodowych i dyktują firmom warunki. Coraz większą rolę odgrywa dobrze zaprojektowany UX (User Experience) i kompatybilność projektowanych rozwiązań mobilnych z wieloma platformami.

Popyt jest z każdego kierunku: od ambitnych start-upów, przez rozwijające się międzynarodowo polskie software house’y, po globalne korporacje. Proces rekrutacyjny jest adekwatny do obszaru, który rozwija się w zawrotnym tempie – sprawny i błyskawiczny.

Zarobki specjalistów mobile urosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy nawet o 40% (React), a liczka ofert pracy nawet o 300% (security, AI).

Inflacja i Polski Ład podsycają apetyty finansowy specjalistów, ale to rozwój, nie pieniądze są dla nich kluczowe.

O rynku pracy mobile Dorota Andrzejewska, szefowa zespołu rekruterów Awareson opowiadała na konferencji MobileTrends.pl.

Gdzie szukać ciekawych ofert pracy w mobile? Sprawdź projekty jakie oferuje Ci Awareson: https://awareson.com/kandydaci-it/

 

CHCESZ SIĘ ROZWIJAĆ ZAWODOWO W OBSZARZE IT LUB SAP? SPRAWDŹ NASZE OFERTY.


Warning: Attempt to read property "term_id" on array in /home/klient.dhosting.pl/awrsnadmin/awareson.com/public_html/wp-content/themes/awareson/single.php on line 43